Questo sito utilizza cookie tecnici, analytics e di terze parti.
Proseguendo nella navigazione accetti l'utilizzo dei cookie.

Preferenze cookies

Lajme

Inserisci i parametri di ricerca
Reset
24 January 2023
Dita e Kujtesës – Shfaqje e dokumentarit “Diario dell’Olocausto. La Shoah degli adolescenti” nga Massimo Vincenzi

Dita e Kujtesës – 27 janar 2023 Me rastin e Ditës së Kujtesës Konsullata e Përgjithshme e Italisë në Vlorë prezanton shfaqjen e dokumentarit “Diario dell’Olocausto. La Shoah degli adolescenti” të regjizorit Massimo Vincenzi 27 janar 2023 ora 11:30 @Konsullata e Përgjithshme e Italisë në Vlorë Dita e Kujtesës është një ditë përkujtimore ndërkombëtare, që […]

Leggi di più
13 December 2022
16 dhjetor – Dita Kombëtare e Hapësirës 2022

Me rastin e Ditës Kombëtare të Hapësirës 2022, në datën 16 dhjetor në orën 18:00, në Sallën e Aktiviteve te Konsullatës së Përgjithshme, do të zhvillohet Ekspozita fotografike “Looking Beyond”, nën kujdesin e Filippo Maggia. Fryt i bashkëpunimit mes Ministrisë së Punëve të Jashtme dhe Kooperimit Ndërkombëtar, Agjensisë Hapësinore Italiane dhe Telespazio S.p.A./e-GEOS spa, ekspozita […]

Leggi di più
25 November 2021
Dita ndërkombëtare për eliminimin e dhunës ndaj grave

Dita ndërkombëtare për eliminimin e dhunës ndaj grave Me rastin e Ditës ndërkombëtare për eliminimin e dhunës ndaj grave 2021, Ministria e Punëve të Jashtme dhe e Bashkëpunimit Ndërkombëtar dhe rrjeti i saj me jashtë përqafojnë fushatën sensibilizuese “Orange the World: End Violence against Women Now!” të ndërmarrë nga UN Women e cila, këtë vit, […]

Leggi di più
16 June 2021
Vizë hyrje për Studim “Rregjistrim në Universitet” – Viti Akademik 2021/2022

Vizë hyrjePër Studim “Regjistrim në Universitet”Viti Akademik 2021-2022  

Leggi di più
16 June 2021
PARA – REGJISTRIMET NË UNIVERSITETET ITALIANE PËR STUDENTËT SHQIPTARË – 2021/2022

Këto informacione janë të vlefshme vetëm për kompetencën territoriale të Konsullatës së Përgjithshme të Italisë në Vlorë, pra për ata me vendbanim në zonat e mëposhtme: Vlorë, Fier, Berat e Gjirokastër.Këto procedura janë në varësi të vendimeve, aktuale dhe të ardhme për emergjencën, të Qeverisë italiane dhe të Bashkimit Evropian, në lidhje me parandalimin dhe […]

Leggi di più
10 June 2021
Njoftim për publikun – Portali i ri Prenot@Mi

Njoftim për publikun – Portali i ri Prenot@Mi Njoftohen të gjithë përdoruesit se duke nisur nga data 14 qershor, do të jetë në funksion portali i ri Prenot@MI, në adresën https://prenotami.esteri.it, për prenotimin e takimeve pranë kësaj Konsullate të Përgjithshme. Përdorimi i Portalit parashikon regjistrim të ri. Kështu, duke nisur nga kjo datë dhe deri […]

Leggi di più
14 May 2021
Informacion për të studiuar në Itali A.A. 2021-2022

PARA – REGJISTRIMET NË UNIVERSITETET ITALIANE PËR STUDENTËT SHQIPTARË -VITI AKADEMIK 2021-2022 VIZË HYRJE PËR STUDIM “REGJISTRIM NË UNIVERSITET” – VITI AKADEMIK 2021-2022

Leggi di più
5 February 2021
Noftim për rifillimin e aktivitetit zyrtar

Ju bëjmë me dije se prej ditës së hënë 8 shkurt Konsullata e Përgjithshme do të rifillojë gradualisht aktivitetet e saj, në përputhje me të gjithë protokollet e parashikuar të sigurisë.Publiku është i lutur të qëndrojë në pritje të marrjes së email-it të konfirmimit të takimit para se të paraqitet pranë zyrave konsullore.Ju falenderojmë për […]

Leggi di più
15 January 2021
Prej datës 25 janar 2021 rifillojnë kurset e gjuhes italiane

Instituti italian i Kulturës në Tiranë informon se prej datës 25 janar 2021 do të rifillojnë kurset e gjuhës italiane. Momentalisht kurset do të zhvillohen online, por sapo situata pandemike të na e lejojë, mësimet mund të mbahen edhe në klasa, pranë Konsullatës së Përgjithshme të Italisë, Vlorë.Për më shumë kliko këtu.

Leggi di più
16 November 2020
Njoftim për shtyp Java V e Kuzhinës Italiane në Shqipëri

Njoftim për shtyp Java V e Kuzhinës Italiane në Shqipëri “Dije dhe Shije të Tokave Italiane, në 200 vjetorin e lindjes së Pellegrino Artusi-t” Është kjo tema e edicionit të pestë të Javës së Kuzhinës italiane në Shqipëri, që do të zhvillohet nga data 16 deri më 25 Nëntor, dedikuar figurës së gastronomit të njohur, […]

Leggi di più